نذر

میگه نذر کردم اگه حاجت بگیرم روی علم شکلات بپاشم .توی ذهنم دنبال این میگردم که علم از کجا اومد توی عزاداری ها و حالا این دخیل ها که به علم بسته میشه و حاجت ها که از علم گرفته میشه چقدر درسته .

من به نذر کردن معتقدم ولی این جور کارها رو نمی فههم . نمی فهمم یعنی چی به گهواره حضرت علی اصغر دخیل بسته میشه .یعنی چی خودمون یه گهواره درست کنیم بعد بکنیم دخیل برای حاجت هامون .این بت پرستی نیست ؟خرافه پرستی نیست ؟

بعضی ها به خیال اینکه حضرت قاسم داماد ناکام بوده براش "مجمع دامادی"درست می کنن .قند میذارن توی سینی ،آجیل ، نبات ، نقل و....و حاجت می گیرن از این "مجمع"-سینی -

من نمی فهمم این کارهارو .وقتی از اساس این داستان که حضرت قاسم داماد بوده غلطه سفره دامادی براش چیدن یعنی چی؟بگیم بزرگتر هامون تحصیلکرده نبودن اشتباه می کنن ، ماها که مثلا تحصیلکرده ایم ماها که می تونیم مطالعه کنیم ماها چرا  راه اشتباه گذشته هامون رو میریم ؟

دوستم یه تسبیح گرفته دستش هی تند تند صلوات میفرسته .میگه این تسبیح خاصه اگه تا آخر امروز 400تا صلوات باهاش بفرستم حاجت می گیرم !!

دلم می خواد بهش بگم مگه خدای تو این تسبیحه که ازش حاجت می خوای ؟این تسبیح دست ساز خودمون چه خاصیتی داره که شده خدای تو ؟می خوام توضیح بدم براش ولی می ترسم متهم بشم به بی اعتقادی ،به مذهبی نبودن !!

تورو خدا کاری نکنیم که بگن شیعه بت پرسته ، خرافه پرسته ! ظلم نکنیم در حق اسلام !

+ رو بخونید.

پ.ن: حالا که بحث نذر کردن شد بگین شما به چه نذر وختمی اعتقاد دارین .نه از نذرهایی که گفتم .ختمی که سند داشته باشیم براش .من خودم به ختم 40روزه زیارت عاشورا معتقدم و ازش حاجت گرفتم .شما چی؟

/ 15 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ghamgin

man be hich nazri eteghad nadaram,nazr hamash khorafate

چيزهاي ساختگي و خرافي بين مردم عادي هميشه هست. اما اسمش را بت پرستي و خرافه پرستي نميشه گذاشت. اين شعار تکفيري هاست که دنبال بهانه براي آدمکشي هستند اگر بخواهيد از اتهامات آنان مثل اتهام بت پرستي و...کاملا درامان باشيد مطمئنا تا همه مظاهر شرک از ديد آنان را،از جمله ارادت به پيامبر و خاندانش،کنار نگذاريد، موفق نميشويد خوبه که مرز اعتقادات و باورها با آداب و رسوم و با تصورات و خرافات معلوم باشه يه چيزهایي مثل روش سوگواري و ابراز غم، به فرهنگ و رسوم قوميت ها بستگي داره و کاري به اعتقاد و مذهب نداره اينجا سوال اساسي اينه که اصلا عزاداري چرا؟ اصل سوگواري و ابراز همدردي با يک حادثه تلخ تاريخي چه اهميتي داره؟ آيا اين واقعه تاريخ اسلام چنان اهميتي، و انسانهاي ستمديده اين ماجرا چنان جايگاهي دارند که شايسته باشد بعد قرن ها پيروانش يادش را زنده کنند و سوگواري کنند؟ به نظرم اگر اين مسئله يعني چرايي عزاداري امام حسين روشن باشه ديگه چگونگيش به فرهنگ جوامع بستگي داره و تا جايي که مخالف قوانين و شان صاحب عزا نباشه ارزشمنده و نقش بزرگي در تبيين حقايق اسلامي داره (در اثر شور حسینی افتادم به سخنرانی[نیشخند]ادامش بعدی!)

hm

(ادامه سخنرانی!) مثلا پوشش سياه از گذشته ها در اکثر جوامع بعنوان نشان عزا بکار ميره. اما مثلا علمهاي فلزي کنوني از چه زماني و چگونه به يکي از نمادهاي عزاداري تبديل شده اند؟ چه کسي گفته براي امام حسين علم بکشند؟ شايد هيچ عالم ديني تاييد نکرده باشد اما به نظر من بعيد نيست که کسي با عشق و نيت بزرگداشت عزاي امام حسين در اين دسته هاي عزاداري عامه پسند شرکت کنه و مورد عنايت خدا و اولياي خدا قرار بگيره چنين مسائلي وقتي باورپذيره که ارزش قيام و شهادت امام حسين و يارانش و اهميت يادآوري و بزرگداشت و ابراز عشق به آنان را از منظر الهي بررسي کنيم شايد اساسا ضرورت توسل و توجه به آنان که خدايشان عزيز و مقرب داشته يا واسطه توجه به خود قرار داده براي بعضي سوال باشه. اما اين مسئله تازه اي نيست چرا که اگر عبادت مستقيم و بي واسطه خداوند بدون توجه به آنان که خود برگزيده، کافي بود، آنگاه ابليس که خلافت آدم را نپذيرفت از بهترين عبادت کنندگان خدا بود و نبايد رانده مي شد (با پوزش از اطاله سخن)

هیوا

منم14 روز خوندن سوره واقعه رو بش معتقدم و حاجتمم گرفتم!

بانوی بهمن ماه

الان تو گوگل پلاس دیدم خارجکیا عکس قمه زنی رو گذاشتن زیرش نوشتن مسلمونا ! دلم گرفت ! دلم میخواست داد بزنم بگم بخدا ما اینطوری نیستم ! اینا مسلمون نیستن ![خنثی]

شادی

سلام عزیزم به به خانومی خوبی؟خوشی؟عذاداریاتون قبول حق باشه.من به 92 صلوات که میشه عدد ابجد حروف نام پیامبر اسلام ص اعتقاد دارم .

بهار

من که هر چی خوندم حاجت نگرفتم ولی فهمیدم فقط همه چیز رو باید از خدا خواست

یاس

من از مامانم یاد گرفتم برای مادر امام زمان 12 دور تسبیح صلوات و 12 دور سوره توحید میخونم! بیشتر باعث آرامشه برام. ولی خیلی ها رو دیده بودم که مشکل بزرگی داشتن و با این ذکرها سنگ از جلوی پاشون برداشته شده. ولی اصل اعتقاد قلبیه به اصل، این ذکرها و نذرها و نیازها بدون اعتقاد به خدا بی فایدن...

من به صلوات اعتقاد دارم...

رها

من به نادعلی شدیداً معتقدم...