شادبودن

امروز بعد از مدتها با یکی دو تا از دوستان  یکی از همکارام (فهمیدین چی شد؟)به یه گردش دخترونه رفتم .از مدت ها قبل این همکارم در مورد دوستاش و اینکه آدمهای شادی هستند و بگو و بخند باهام صحبت کرده بود .دوست داشتم باهاشون برم بیرون تا ببینم چطوری ان که میگه آدم با اونا بشینه غم و غصه اش یادش می ره .خوش گذشت ولی نکته ای که وجود داشت این بود که بیشتر شادی اونها ناشی از مسخره کردن دیگران و شوخی های بی حد و حصر بود .من آدمی نیستم که بخوام با مسخره کردن دیگران شاد باشم یا با شوخی هایی که هم به شخصیت خودم توهین بشه و هم به طرف مقابل .

شاید شنیده باشین که کشور ما تو بین کشور های شاد دنیا در ردیف 202بوده .لازم نبود که این نظر سنجی بشه تا ما بفهمیم که ما ملت شادی نیستیم.کوچیک و بزرگ می دونن که ما بلد نیستیم شاد باشیم .اصلا از بچگی به ما شاد بودن رو یاد ندادن .شاید یکی از عواملش بر می گرده به دین مون که همش بهمون گفتن که شاد بودن یعنی غافل بودن .یعنی فراموش کردن خدا .کسی یادمون نداده که می شه شاد بود و به یاد خدا هم بود .مگه میشه خدا از ادمها غمگین بودن و زانوی غم بغل گرفتن رو بخواد ؟به همین خاطره که برنامه های عزاداری تی وی بهتر از برنامه های شاده .خدایی اش یکی هست که امسال از دیدن برنامه های سال نو شاد شده باشه ؟؟

تو روخدا یکی بیاد بهمون شادی رو یاد بده . من نیاز دارم شاد باشم بدون اینکه کسی رو مسخره کنم .بدون اینکه شوخی های جلف بکنم .

/ 3 نظر / 7 بازدید
نادر

شاد بودن مفهومش فقط خندیدن نیست حالا چه برای تمسخر چه ..... شاد بودن لذت بردن از تک تک لحظات زندگی ست ،حال میتونه هرچی باشه( حتی یه صدای آشنا در دیار غریب و کلی چیزهایی که خودت بهتر میدونی.)

تسنیم

سلام دخی جون. کاملا باهات موافقم که ما شادی کردن بلد نیستیم و اونایی که ادعا میکنن آدم شادی هستن اوقاتشونو با مسخره کردن مردم میگذرونن. یکی از عواملشم برمیگرده به برداشتای غلط از دینمون وگرنه خود اسلام دین شادیه و نشاط و بهره بردن از لذتهای حلال رو توصیه میکنه. پیامبر و امام علی از شادترین مردمان بودند و همیشه لبخند به لب داشتند تا جایی که وقتی عمر در شورای 6 نفره برای هرکس عیبی رو گفت و هیچ عیبی برای حضرت علی پیدا نکرد به ناچار گفت: علی زیاد میخندد و برای حکومت مناسب نیست!!!!! چند نمونه از شوخیهای پیامبر و یارانش: http://alef.ir/vdcbgzb89rhbzgp.uiur.html?177009 http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/0/5522/52582 کاش ما هم شوخی کردن و شاد بودن اصولی و بدون گناه رو یاد بگیریم. [افسوس]