خود مردی

 یک روز از سال را باید به نام ما نامگذاری کنند به نام ما که توی زندگیهایمان جای خالی یک مرد خیلی توی ذوق می زند .مردی که بتوانی به اعتبار حضورش روزهای سخت را تحمل کنی، گاهی بار زندگی را به دستش بدهی و بایستی کنار تا او برایت مردانگی کند.مردی که می تواند پدر باشد ، برادر و یا شوهر ،می تواند باشد ولی نیست واگر هست مردانگی کردن بلد نیست .

جای خالی یک مردتوی زندگی های ما  آنقدر توی ذوق می زند که یاد گرفته ایم جای خالیش را خودمان پر کنیم یاد گرفته ایم  کنار زن وجودمان یک مرد بیافرینیم و پر و بالش بدهیم .آنقدر جای خالی یک مرد که به او تکیه بدهیم و پشت گرمی روزهای سختمان باشد توی ذوقمان زده که خودمان شده ایم مرد زندگیمان ، دستهایمان را قوی کرده ایم برای برداشتن بار زندگی ،تکیه کردن را از یاد برده ایم  از بس که تکیه داده ایم به خودمان به خود ضعیفمان که برای تکیه گاه بودن آفریده نشده برای زنانگی کردن خلق شده ولی یاد گرفته زنانگیهایش را پشت مرد وجودش پنهان کند .

یک روز از تقویم سال باید به نام ما باشد .مثلا اسمش را بگذارند "خود مردی " ، اسم عجیبی ست ولی برای ما که توی زندگیهایمان جای خالی یک مرد خیلی توی ذوق می زند آشناست !

+برای موج وبلاگی لینک زن نوشته ام شما هم برای مرد های زندگیتان -شاید برای مرد وجودخودتان -بنویسید !

+ باز نشر در لینک زن

+بازنشر در مهرخانه

/ 11 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ریحانه

مرسی از راهنماییت،اهل ادبیات و رمان نیست ولی یه کتاب به ذهنم رسیده که بنظرم خوب باشه،کتاب قصص قرآن،خودم این کتاب رو خوندم خیلی خوب بود.

پشه

خیلی قشنگ نوشتی

ماه منیر

سلام گلی جونم بابا تو نظرکرده ای خودت نمی دونی، امروز صبح خبردار شدم که امام رضا ماروهم طلبیده وباید تا ساعت 4 بعد از ظهر سریع خودم و آماده کنم مرسی گلی جون دعات در حق من که مستجاب شد انشاالله باقیش هم همینطوره، خیلی برای تو بچه ها دعا می کنم همه نیت کنید.

راحیل

نوشته ت عالی بود گلبهار جان[گل] این دیدگاهت واقعا قابل تقدیره این روزها از خودم میپرسم که اونایی که انقدر با آب و تاب از مرد زندگی شون(پدر،برادر و همسر) می نویسند آیا لحظه ای به کسانی فکر می کنند که ممکنه هیچ مردی نداشته باشند؟ ....

بهاردخت

عالی بود! مثل همیشه! چقدر دوستش داشتم! اینکه یکی هم حس هات رو بفهمه و به خوبی بنویسه خیلی لذت بخشه!

ن

یه روزی طعم واقعی عشق رو احساس می کنی و اون کسی رو که تو رویا هات می دیدی در واقعیت می بینی .اگر تمام ادمهای دنیا بهت بگن اون ادمی که تو می خوای دیگه بیدا نمیشه ت باور نکن. من بهت قول میدم.من تجربه اش رو دارم.نا امید نشو

لیلا

چقد که جوابمو دادی[تعجب]

پرگل

حرف دل منو زدي تو تمام لحظات سخت زندگي تنها بودم حتي كسيو نداشتم كه به موفقيتهام افتخار كنه