آیا خدا برای بنده اش کافی نیست ؟

اینکه من چقدر ضربه خوردم توی این ماجرا رو فقط خدا می دونه ،فقط خدا شاهد گریه های شبانه من بود ،فقط خدا شکستن منو دید ،فقط خدا شنید که گفتم :دلم نمی خواد زنده باشم !

اینکه یه نفر محبت تو رو پس بزنه ،طردت بکنه ،وقتی که باید برای داشتن تو بجنگه ،رهات بکنه و تو رو با یه عالمه سوال تنهات بذاره که دایم از خودت سوال کنی : چرا ؟ چرا به پای من نایستاد ؟ چرا به خاطر من کوتاه نیومد ؟ چرا وقتی من خواستمش اون منو نخواست ؟...همه اینها برای یه دختر که تشنه محبته یعنی شکستن ،خرد شدن مخصوصا وقتی این حرف توی فامیل بپیچه که پسره نخواستش !

فروردین امسال بدترین روزها و شبها رو داشتم ،اردیبهشت رفتم پیش امام رضا(علیه السلام ) و همه غصه هام رو به دامن پر مهرش گریه کردم ،برگشتم و دلم قرص بود به مهربونیش ، به اینکه از کرم و لطفشون به دوره که زائری رو ناامید کنه از درگاهش ،از فردای روزی که برگشتم شروع کردم به خوندن زیارت عاشورا بعد از نماز صبح با صد لعن و صد سلام ،  به توصیه آیت اله بهجت نماز جعفر طیار خوندم و عاشق این نماز شدم تقریبا سه چهار روز در میون مخصوصا وقتی دلم می گرفت این نماز رو می خوندم ،زیارت عاشورا تموم شد و بعد شروع کردم به ختم چهل روزه سوره احزاب ، دوباره ختم زیارت عاشورا و بعد هم ختم 21روزه سوره طه .

روزهایی بود که خواهری می یومد میدید دارم نماز جعفر طیار می خونم به شوخی می گفت :تو هم دلت به این چیزها خوشه ،بخون ببینم چی میشه !

این اواخر دوستم گیر داده بود که من تورو یه روز میبرم پیش دعا نویس که فلانی و فلانی رفته پیشش و بختش باز شده ،فقط و فقط این اعتقاد که تا خدا هست این آدمها چیکاره ان باعث شد وسوسه نشم برای رفتن پیش دعا نویس ،اینکه اگر قراره کسی واسطه بشه چی کسی بهتر از امام رضا که رفتم در خونه اش .

نمی خوام بگم من زندگی رو تعطیل کردم و نشستم به ختم و چله گرفتن ،فقط ازدواج تبدیل شد به اولویت اول زندگیم ، نمی گم برای همه آدمها باید ازدواج اولویت باشه ولی برای من که توی زندگی آدم بلند پروازی نیستم داشتن یه خونه و زندگی نقلی و بچه و آرامشی که توی آجر به آجر خونه وجود داشته باشه یعنی همه زندگی ،من ادمی نیستم که عاشق درس و فعالیت های اجتماعی باشم و بگم مفید بودن برای جامعه یعنی هدف زندگی ،من یه زندگی معمولی می خوام با خوشبختی که توی روزمرگی  های زندگی هم می تونه وجود داشته باشه .

باید از خدا خواست ، باید برای داشتن چیزهایی که می خوای تلاش بکنی ،تلاش من برای ازدواج هم یعنی دعا کردن ، اشتباه نکنید نمی گم فقط دعا ، خب من یه کار خوب دارم که به قدر کافی دیده میشم و یه اخلاق خیلی خوب که همه رو جذب می کنه -خدا شاهده که ذره ای توی این قضیه اغراق نمی کنم اگه منو از نزدیک می شناختین حتما و حتما حرفام رو تایید می کردین - منظورم اینه که آدمی نبودم که گوشه خونه بشینم یا بد اخلاق باشم  و فقط دلم رو به دعا خوش کنم .

به همه کسایی که از ازدواج ناامید شدن می خوام بگم این چله ها تاثیر داره ، من روزهایی که نماز جعفر طیار می خوندم رو توی تقویم علامت زدم ، باورتون نمیشه اگه بهتون بگم بعد از ماجرای خواستگاری وقتی تعداد نمازها رو شمردم دیدم دقیقا 40بار این نماز رو خوندم .

خیلی طولانی شد ، خیلی حرف دارم برای گفتن ، اگه سوالی در این زمینه دارین بپرسین تا بقیه رو توی کامنت ها بگم بهتون .

اضافات :

+ سه چهار ماهه که هر شب جمعه دعای کمیل رو خوندم .

+ استغفار گفتن هم خیلی خوبه مخصوصا اینکه واقعا و از ته دل باشه .

+برین حرفاتون رو خواسته هاتون رو به حضرت معصومه بگین .

/ 20 نظر / 588 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زری

گلی خوش ب حالت. تو خیلی ایمانت قویه. راستش با خوندن این پست ی کم بهت حسودی م شد و از خودم بدم اومد!!!! حس میکنم خدا ب خاطر پاک بودنت و ایمان قوی ت همسر دلخواهت رو تو مسیر زندگی ت قرار داد. واسه ماها هم دعا کن لطفا.

نرجس

سلام احسنت به شما و اراده راسختون در دعا. این چله هایی که گفتید با همین ترتیب توصیه شده هست؟

الی

عزیزم. ممنون از متن زیبات. انشاله هزاران هزار برابر اونقدری که اذیت شدی تو زندگیت خوشبختی و آرامش موج بزنه. کنار آنمرد عزیزت لحظه لحظه شاد باشی[لبخند][گل][گل]

سادا

از صمیم قلب برات آرزوی موفقیت دارم♥

یک مادر

دختر عزیزم خوشحالم که خدا دعاهاتو شنید اشکاتو دید و به مراد دلت رسیدی. امیدوارم سپیدبخت باشی گلم. ممنونم ازت که جوونا رو به حفظ حجاب و دعا و عبادت دعوت میکنی نه هزار راه ناصواب برای ازدواج ولی یک مساله که به چشم میاد اهمیت مهریه برای شما هست خانوم مونی مثل شما که ماشالا این همه خواننده و دوستدار هم داره چطور به طور غیر مستقیم مهریه بالا را ملاک خودش میدونه؟ دختر مردم وب شما رو میخونه و چون ما خیلی با هم دوستیم من هم گاهی به وب های موردعلاقش سرمیزنم یا دربارشون با هم صحبت میکنیم. از شما هم به من گفته بود و به عنوان یک دختر امروزی مومن و متعهد شما رو الگو میدونست به نوعی و براش مایه تعجب بود که چطور چنین دختری دلش پی مردی هست که به طور حتی غیر مستقیم بی نزاکتی و بی ادبی کرده و خانواده رو که یک عمر برای شما زحمت کشیدن لایق احترام ندونسته و باز هم شما میگی اون منو نخواست وگرنه که من میخواستمش دختر گلم از تاریخ نوشته هات مشخصه که آشناییتون با این آقا یک دوره کوتاه بوده و حتی به چند ماه هم نرسیده و فقط شما خوشت اومده چون ایشون روی حرف منطقی خونوادش حرف زده و مهر شما رو پذیرفته.

یک مادر

ببخشید اشتباه تایپی شد. منظورم دختر مومنی مثل شما بود و دختر خودم که وب شما رو میخونه. بعد از 20 سال زندگی مشترک من به شما میگم که خیلی از مردها هر مهری رو بگید میپذیرن چون قصد پرداختش رو ندارن و اگر روزی خدای نکرده زن بخواهد طلاق بگیره به این حرف من میرسه که مهر ملاک خوبی نبوده و عملا هم چیزی دستش رو نمیگیره. دختر گلم من امیدوارم شما خوشبخت بشید و همه جوونا ازدواج کنن توو این زمونه ای که ازدواج برای دخترها شده یک آرزوی بزرگ به خاطر مشکلات جامعه ولی خواهش میکنم عزیزم تمنامیکنم یا از ملاکتون چیزی نگید یا اگر میگید مهریه بالا نباشه. شما دخترم میتونستی با خونوادت صحبت کنی بگی ملاکشون درست نیست ولی نگفتی در عوض داری اینجا میگی اون آقا مهریه تو قبول کرد پس اینو هم اگر صلاحه بگو که جوونا برای ازدواج هول نشن دوران نامزدی و آشنایی حداقل 2 ماه وقت بذارن. دوران برو بیا و خوشی همه خوبن با هم. اخلاق واقعی بعد از چند ماه مشخص میشه. اینم خیلی خوبه که شما تحصیلات بالای آقا و زیبایی ظاهر برات ملاک نبود. شما خیلی خانومی فقط ازدواج کاسبکارانه شاید برازنده نیست و در اسلام هم مذموم شمرده شده. انشالله خوشبخت باشید[گل]

ستاره

عزيزم مرسي اينا رو نوشتي عالي بود دوست دارم حتما حتما 1 روزي 1 جايي 1وقتي ببينمت شباهتامون بهم خيلي خيلي زياده 1بارم گفتم واقعا 1 وقتايي فكر ميكنم دست نوشته هاي خودمه هميشه ي هميشه شاد باشي و خوشبخت دوست مجازي من

راحیل

مدتها بود از دعا کردن نا امید شده بودم باورت میشه؟ خیلی خیلی وقت بود که در این مورد دعا نمی کردم چون به نظرم تمام تلاشم رو کرده بودم برای رسیدن به حاجتم ولی وقتی مال تو رو خوندم حق دادم به خدا که اصلا نگاهم نکنه[ناراحت] چه پشتکاری داشتی دختر و چه توکلی[فرشته] خوش به سعادتت دارم سعی می کنم دوباره دعا کردن رو اینجوری که تو گفتی شروع کنم تو هم دعام کن [گل]

alma

چه جالب یه مدت بود دلم میخواست چله بگیرم و یه جورایی ناامیدم اینروزا...توام که خیلی وقت بود اپ نمیکردی...الان که باز کردم و پستتو خوندم مصمم شدم چله بگیرم....زیارت عاشورا رو هم چهل روزه خوندی؟ امیدوارم خوشبخت بشی گلبهار جان برای من هم دعا کن [لبخند]

yedoneh

سلام گلبهار جان من خواننده ی همیشگی وبت بودم اما یه مدت آدرستو گم کردم و دیگه یادم رفت تا امشب که اتفاقی به ذهنم اومدی. خیلی خوشحال شدم از اینکه فهمیدم ازدواج کردی.انشالله خوشبخت بشی عزیزم که لیاقت خوشبختی رو داری.[قلب][گل][گل]