همسر آینده ام

چهل نامه کوتاه به همسر آینده ام -نامه دوم :

حتما می دانی این روزها اوضاع مالی خوب نیست .اول تخم مرغ گران شد بعد مرغ بعد برنج بعد ...تاید دستی و ماشینی وروغن و ...نایاب شد .حالاهم که صف های برنج رو می بینی مثل صف انتخابات هست .چه حضور پرشکوه و در صحنه ای !خلاصه خودت که می دانی همه چیز گران شده .خواستم بگویم در این اوضاع ،یک وقت بچگی نکنی بیای خواستگاری .بگذریم از 313سکه بالای یک میلیونی  که مهریه ام است  (یه وقت فکر نکنی کی گرفته کی داده ؟از این خبر ها نیست )خواستگاری  که بیایی عقد می کنیم.یک سال .دوسال سه سال ....بالاخره که چی باید دست مرا بگیری ببری خانه ات اما کو خانه ؟فکر ساخت خانه را که از سرت باید بیرون کنی ،خرید خانه هم که پول هایمان را جمع کنیم و چیزی نخوریم ان شاءالله  یک خانه نقلی میخریم به عنوان  کادوی عروسی تک پسرمان .نیشخند آنوقت هی باباجان  به تو فشار می آورد که چی شد ؟کی دخترم را می بری ؟ آخرش هم باید برویم دادگاه و....پس همان بهتر کمی صبر کنی تا این گرانی ها کم شود . .گفته اند سحر نزدیک است ..قیمت مصالح  ساختمانی و اجاره خانه و خودرو و....ارزان شدبیا منتظرصبر کن آن موقع بیا که راحت بتوانیم باهم عروسی کنیم . شاید یک سال دیگر شاید دوسال ،3سال ...شاید هم کلا این دنیا را بی خیال شدیم رفتیم آن ور  باهم توی بهشت عروسی گرفتیم پول تالار هم که نمیدهیم راحت .میوه هم که مهمان ها بخواهند همه چی هست روی درخت .یه وقت بچگی نکنی در این اوضاع بیایی !!

/ 9 نظر / 2 بازدید
نادر

یعنی اینقد شرایط سخت شده ! با بند و تبصره نمیشه سروته اشو هم آورد ! راسی دخی ، اون پستی که قرار بود درباره گفتمان شما با آقای خشک اقبال بذاری چی شد! هنوز تصمیمی نگرفتی؟

مژگان

سلام دخی جون ,مطلبتو خوندم جالب بود حرف حق را گفتی,راستی میگن 40شب نامه به همسر آینده ات بنویسی همون اتفاق میفته واقعیت داره؟؟[سوال]

نادر

اینجور که شما خانم گل از ازدواج برشمردی انگار یه آرزوی محال [تعجب] و دور و درازه، طوری که به دنیای دیگه حواله کردی! [رویا] ولی از کجا معلوم با این روندی که پیش میره اونطرف با معضل شدیدتری روبرو نشیم !

نادر

مگه برای ازدواج باید سر کسی کلاه گذاشت! برای اسیری که نمیرن برای ماندن و راحت بودن و آسایش خیاله ! ولی برای بدس آوردن کسی از هیچ کوشش فرو گذار نمیشن حتی کلاه! که اینم شاید از فرط علاقه یا گریز از عدم استجابت باشه! [افسوس]

نادر

[خنثی]

نادر

متوجه هسم منظورت چیه شاید به نوعی همینطوره . امیدوارم شما هم نوعا آزرده نشین.[تایید]

hashemi

خوشحال میشم به وبلاگ ما هم سر بزنید

حمی شف

ه حساب کتاب شده هستین شما[زبان] خوش بحال همسری [مغرور]