عاشقانه های فروغ

" فکر این که خوشبختی را می خواهند با یک آینه و شمعدان و یک انگشتر که هیچ گاه در زندگی به درد من نخواهد خورد و من مجبورم فقط به منظور زینت و تجمل از آنها استفاده کنم معاوضه کنند خیلی رنجم می دهد .
من هرگز نمی توانم قبول کنم که ممکن است به وسیله ی یک اینه و شمعدان گران قیمت بر خوشبختی و سعادت یا قدر و قیمت دختری افزود."

                                                  ******

"وجود تو به تنهایی برای من بیش از همه ی دنیا ارزش دارد . من یک لبخند تو را به همه جواهرات دنیا نمی فروشم یک نگاه مهرآمیز تو یک فشار دست تو یک بوسه ی تو کافی ست تا مرا از همه چیز بی نیاز سازد من به آنها که سعادت را در میان پول و اسکناس و زندگی های افسانه ای و مجلل جستجو می کنند و می خواهند ثروت و دارایی هاشان را به رخ من بکشند می خندم به کوتاهی فکر و حماقت بی پایان آن ها می خندم من فقط دلم می خواهد که تو همیشه دوستم داشته باشی..."

+بخشهایی بود از کتاب اولین تپش های عاشقانه قلبم -نامه های فروغ فرخزاد به همسرش پرویز شاپور 

+از اینجا می تونید دانلود کنید .

+ چشم مامان جان ما روشن ،حالا هی بگوید دختر هم دختر های قدیم !!

+زیاد دوستش نداشتم ،یکبار خوندنش کافیه .

/ 6 نظر / 7 بازدید
My name is nobody

آری اینچنین بود که عشق سوزناک فروغ و پرویز بعد از ازدواج ، چند صباحی بیشتر دوام نیاورد و با فحش کاری و بزن بزن به پایان رسید!!! تقصیر خودشان نیست !!! کسانی که در عشق و سوز و گداز همپای لیلی و مجنون می شوند ، عاقبت کارشان همین می شود!!!! اسنادی موجود است که مجنون در همان زمان عشق و عاشقی با لیلی و در همان برهه تاریخی که مورد توجه شاعران ، اندیشمندان و صاحبنظران و دلسوختگان بوده و در همان لحظه ای که با وحوش بیابان درودل میکرده و نام لیلی را روی ریگهای صحرا می نوشته و لیلی را همچون صنمی معبود خود قرار داده بود با زن دیگری هم مانوس بوده و کلا همه ادبیات شیرین فارسی رو که پر از تمثیلهای شیرین از ایشان است به بازی گرفته!!!! کلا عشق تمایز بی معنی یک فرد از سایر افراد است!!!!

یلدا

همین کارارو کرد فروغ که شاپور اعتماد به نفسش رفت بالا اذیتش میکرد اصن شاپور انسانی بود بسی بی جنبه محبت زیادی خرابش کرد [نیشخند]

محمد طاهری

کلا خیلی از این خانم و شعرهایش دل خوشی ندارم... ولی انتخاب خوبی بود...

mehrsa

سلام فروغ و دوست ندارم . بعضی از اشعارش و دوست دارم ولی همه رو نه . نوشته هاش انگار همه غمِ خالصه ! نوشته هات و خیلی دوست دارم . اولین باریه که کامنت میذارم ولی پا به پات نوشته هات و میخونم . . . موفق باشی [گل]

ادیب

همه هستی من آیه تاریکی ست !