کمی غروغر

یک وقتهایی می نشینم به این جمله فکر می کنم که "ازدواج همه زندگی نیست " ،یک وقتهایی خودم را گول می زنم تا این جمله را باور کنم و فکر کنم چیزهای دیگری هم غیر از ازدواج هست که به زندگی معنا میدهد ،چیزهایی مثل ...بعد هرچقدر می گردم آن چیزهای دیگر را که قرار است جای همسر بودن و مادر بودن را بگیرند پیدا نمی کنم .

همه راه ها را رفته ام .ما دخترهای دهه شصت همه راه ها را رفته ایم ،لابه لای کتابها و کلاس و امتحان و اضطرابش گم شده ایم ،مثل مردها دنبال شغل دویده ایم ، مثل مردها هر صبح رفته ایم سر کار و شب برگشته ایم ، مثل مردها دستمان توی جیب خودمان بوده ، دست گذاشته ایم زیر گلوی زنانگی مان که فعلا تو خفه شو !

ما همه این راه ها را رفته ایم اما منظور کسانی را که می گویند "ازدواج همه زندگی نیست "نفهمیده ایم .چون نگاه مان وقت دیدن زوج های دیگر رنگ حسرت دارد ، چون دلمان برای بچه غنج می رود ، چون به رسمیت شناخته نمی شویم ،چون توی خانه باباهایمان احساس مسافری را داریم که قرار است به خانه برگردد ولی ...

+بازنشر در مهرخانه

/ 15 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهار

گلبهار این پستت باعث شد بغض کنم دم ظهر تو وایبر با چن تا دختر بحثم شد همشون بیست سالگی ازدواج کردن و میگن متاهلی بده کیف کنین مجردین[ناراحت] انقدر بدم میاد از این حرفا گفتم جداشین خوب!!!! گفتن نمیشه والدینمون دق میکنن[ناراحت] واقعا خیلی شرایطمون بده[گریه]

ماجراهای مریمی

مردم حرف زیاد می‌زنن. تقریبا همه‌شون میگن کاش مجرد بودم. بعد که میگی این چی بود گفتی، میگن نـــــــــه. منظورم این‌ه که کاش مثلا دیرتر ازدواج کرده بودم. اینا همونایی‌ن که از 14 سالگی ربنا هب لنا ورد زبون‌شون بود - چیزی که من الان در 30 سالگی تازه از این و اون شنیده‌م‌ش - بعد میشینن در خصوص هول نبودن برای ازدواج سخنرانی می‌کنن. پس نتیجه می‌گیریم مردم حرف زیاد می‌زنن و آدم باید کاری رو انجام بده که خودش فکرمی‌کنه درست‌ه.

مائده

ازدواج همه زندگی نیست. واقعا نیست. متاهلها بهتر از هرکسی میتونن شهادت بدن. ولی مساله اینه که ازدواج یه مرحله مهمه. از اون مرحله هایی که تا تمومشون نکنی بقیه مراحل پیش نمیان. از اون مرحله هایی که تا ازشون رد نشدی مهمترین چیز زندگی ان.

ساسان

بخاطر اینکه خرشون از پل گذشته خب!!![زبان][نیشخند]

پشه

من کی حرف حساب زدم که این دفعه دومم باشه تو هنو به این خُل وضعیِ من عادت نکردی؟

پل چوبی

خط آخرش چقدر خوب بود :) میبینم که تازگی ها مطالبتون هی دارند بازنشر داده میشن :))

ریحانه

رفته بودم شاه عبدالعظیم زیارت،دعات کردم عزیزم

ویانا

اوهوم درسته