زندگی می بافم

کاش گوشه‌ای را که سهم توست زیباتر از آنچه باید ببافی!!!

از ماست که برماست

یکی دو تا دوست عزیز توی کامنت ها معترض شده بودن که کسی که پول نداره برای جهیزیه خب چای ساز نخره یا سرویس قاشق و چنگال نخره !

من هم موافقم که کسی که نداره توی جهیزیه خریدن باید یه ملاحظاتی بکنه ،در واقع به ضروریات اکتفا کنه ولی خب خیلی وقتها خانواده هایی که وضع مالی خوبی ندارن به خاطر چیزی به اسم حفظ آبرو خودشون رو به آب و آتیش میزنن که جهیزیه آبرومند بدن و جهیزیه آبرومند چیه ؟ - چیزی که عرف می گه و امان از این عرف و رسم و رسومات که ما هی خودمون آجر روی آجرش گذاشتیم و کردیمش یه برج آسمون خراش که هیچ جوره نمیشه تیشه به ریشه اش زد .

می شناسم آدمی رو که حتی جعبه ابزار !! خریده برای جهاز دخترش ، یا کسی که سه تا سرویس قابلمه داده یا وسایلی مثل تخم مرغ آب پز کن ! و میوه خشک کن و ...

توی این شلم شوربا اگه وضع مالی خوبی نداشته باشی و جهیزیه متناسب با عرف ندی مطمئنا می شنوی که طفلی ! پدرش نداشت بهش جهاز بده و بهتر از هر کسی می دونین که شنیدن این حرفها و تحمل کردنش کار هر کسی نیست و ایستادن جلوی این عرف غلط هم !

بد نیست یه نگاهی به اینجا و اینجا بندازین .

   + گلبهار ; ٩:٥٦ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱۱ امرداد ۱۳٩٤
comment نظرات ()

الان اینطور فکر می کنم ...

به آدمها فرصت و اجازه تغییر عقیده بدهیم ،اجازه بدهیم دو سال بعد جور دیگری فکر کنند و به جرم داشتن عقیده متفاوت تر از امروز سرزنششان نکنیم که "تو مگه نبودی می گفتی..."

این روزها دلم می خواد یه زن خانه دار تمام عیار باشم با همه دغدغه های به ظاهر بی ارزش زنانه که "شام چی بپزم " و " شوهرم میاد غذا می خواد " و ...

این روزها فکر می کنم برای یک زن هیچ جا بهتر از خانه نیست ، هیچ چیزی بهتر از خوابیدن تا لنگ ظهر بدون دغدغه "وای دیرم شد " و " وای خواب نمونم صبح " و...نیست .

این روزها من اینطور فکر می کنم اما دلم می خواهد آدمهای دور و برم این اجازه رو بهم بدن که دو سال بعد بگم " حوصله ام سر میره توی خونه می خوام برم سرکار "

آدمها حق دارن تغییر عقیده بدن !

   + گلبهار ; ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩٤
comment نظرات ()

گزارش

اومدم اینجا یه گزارش بدم از کمک هایی که شما کردین .تا الان کلا 420000هزار تومن کمک شده که من دادمش دست عروس خانوم و اونجور که به من گفته شده این دوستمون اینها رو خریده :

سرویس قاشق و چنگال -295هزار تومن

چای ساز -145هزار تومن

ممنون بابت همه دوستانی که کمک کردن.

   + گلبهار ; ٩:٤٠ ‎ق.ظ ; شنبه ۳ امرداد ۱۳٩٤
comment نظرات ()