زندگی می بافم

کاش گوشه‌ای را که سهم توست زیباتر از آنچه باید ببافی!!!

برو خواستگاری

یه بنده خدایی پرسیده "میشه با مو کاشته شده خواستگاری کرد ؟"قهقهه

گوگل هم نامردی نکرده  صاف برده این پست ما را نشانش داده بنده خدارو به کل ناامید کرده ،خودکشی نکرده باشه خوبه !!

دوست محترم شما به این حرفها و نامه های من کاری نداشته باش .شما هرجور دوست داری برو خواستگاری با مو ، بی مو ، زیر ابرو برداشته ،سرخاب سفیداب کرده یا نکرده و...شما فقط برو خوستگاری چطوری و با چی مهم نیست .موکاشتن که عیب نیست کچل بودن عیبه !!

+حرف درگوشی :دوستان و آشنایان کچل  به دل نگیرین ، می خواستم دل بچه رو خوش کنم با خیال راحت بره خواستگاری !!نیشخند 

   + گلبهار ; ۳:۳۸ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٧ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

عاشقانه های فروغ

" فکر این که خوشبختی را می خواهند با یک آینه و شمعدان و یک انگشتر که هیچ گاه در زندگی به درد من نخواهد خورد و من مجبورم فقط به منظور زینت و تجمل از آنها استفاده کنم معاوضه کنند خیلی رنجم می دهد .
من هرگز نمی توانم قبول کنم که ممکن است به وسیله ی یک اینه و شمعدان گران قیمت بر خوشبختی و سعادت یا قدر و قیمت دختری افزود."

                                                  ******

"وجود تو به تنهایی برای من بیش از همه ی دنیا ارزش دارد . من یک لبخند تو را به همه جواهرات دنیا نمی فروشم یک نگاه مهرآمیز تو یک فشار دست تو یک بوسه ی تو کافی ست تا مرا از همه چیز بی نیاز سازد من به آنها که سعادت را در میان پول و اسکناس و زندگی های افسانه ای و مجلل جستجو می کنند و می خواهند ثروت و دارایی هاشان را به رخ من بکشند می خندم به کوتاهی فکر و حماقت بی پایان آن ها می خندم من فقط دلم می خواهد که تو همیشه دوستم داشته باشی..."

+بخشهایی بود از کتاب اولین تپش های عاشقانه قلبم -نامه های فروغ فرخزاد به همسرش پرویز شاپور 

+از اینجا می تونید دانلود کنید .

+ چشم مامان جان ما روشن ،حالا هی بگوید دختر هم دختر های قدیم !!

+زیاد دوستش نداشتم ،یکبار خوندنش کافیه .

   + گلبهار ; ٢:٥٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

کسی عاشق نشده ؟!

همسایه هم همسایه های قدیم ...یادش بخیر ...دخترها نذری که می بردن دم خونه ،پسرهای همسایه دست و دلشون می لرزید یه دل نه صد دل عاشق دختر می شدن!...اما ...

+من همونی ام که دیروز عصر براتون نذری آوردم ، احیانا کسی اینجا عاشق نشده ؟!نیشخند

   + گلبهار ; ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ ; جمعه ٢٤ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

نذر

میگه نذر کردم اگه حاجت بگیرم روی علم شکلات بپاشم .توی ذهنم دنبال این میگردم که علم از کجا اومد توی عزاداری ها و حالا این دخیل ها که به علم بسته میشه و حاجت ها که از علم گرفته میشه چقدر درسته .

من به نذر کردن معتقدم ولی این جور کارها رو نمی فههم . نمی فهمم یعنی چی به گهواره حضرت علی اصغر دخیل بسته میشه .یعنی چی خودمون یه گهواره درست کنیم بعد بکنیم دخیل برای حاجت هامون .این بت پرستی نیست ؟خرافه پرستی نیست ؟

بعضی ها به خیال اینکه حضرت قاسم داماد ناکام بوده براش "مجمع دامادی"درست می کنن .قند میذارن توی سینی ،آجیل ، نبات ، نقل و....و حاجت می گیرن از این "مجمع"-سینی -

من نمی فهمم این کارهارو .وقتی از اساس این داستان که حضرت قاسم داماد بوده غلطه سفره دامادی براش چیدن یعنی چی؟بگیم بزرگتر هامون تحصیلکرده نبودن اشتباه می کنن ، ماها که مثلا تحصیلکرده ایم ماها که می تونیم مطالعه کنیم ماها چرا  راه اشتباه گذشته هامون رو میریم ؟

دوستم یه تسبیح گرفته دستش هی تند تند صلوات میفرسته .میگه این تسبیح خاصه اگه تا آخر امروز 400تا صلوات باهاش بفرستم حاجت می گیرم !!

دلم می خواد بهش بگم مگه خدای تو این تسبیحه که ازش حاجت می خوای ؟این تسبیح دست ساز خودمون چه خاصیتی داره که شده خدای تو ؟می خوام توضیح بدم براش ولی می ترسم متهم بشم به بی اعتقادی ،به مذهبی نبودن !!

تورو خدا کاری نکنیم که بگن شیعه بت پرسته ، خرافه پرسته ! ظلم نکنیم در حق اسلام !

+اینجا رو بخونید.

پ.ن: حالا که بحث نذر کردن شد بگین شما به چه نذر وختمی اعتقاد دارین .نه از نذرهایی که گفتم .ختمی که سند داشته باشیم براش .من خودم به ختم 40روزه زیارت عاشورا معتقدم و ازش حاجت گرفتم .شما چی؟

   + گلبهار ; ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۳ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

ما را ببخش

ما را ببخش که بغض هایمان را به نام شما می شکنیم به نام شما عقده های دلمان را وا می کنیم . به نام شما اشک می ریزیم اما برای شما ...ما را ببخش که حتی به اشکهایمان هم اعتباری نیست !

پ.ن:امسال دارم فکر می کنم این قطره اشکی که می ریزم واقعا برای امام حسینه یا برای خودم ؟!

   + گلبهار ; ٢:٥٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٩ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

دختر بودن سخته !

دختر که باشی باید به شنیدن بعضی حرفها عادت کنی .باید عادت کنی به اینکه برایت نسخه بپیچند که "این کار رو کنی ازدواج می کنی " آینده ات را پیش بینی کنند :پسرهای همسن وسال تو دیگر زن گرفته اند ،تو حتما با مرد دوزنه یا زن مرده ازدواج میکنی "

ارزش هایت را به مسخره بگیرند :"انقدر امل نباش ،فلانی قیافه تورو نداشت ولی ازدواج کرده ،دوست پسر پیدا کن برای خودت !!"

و تو نتونی برای تک تک این آدمها توضیح بدی که من دنبال جنس مذکر نیستم که اگر بودم تا الان حتما یکی رو داشتم ، نتونی بگی هزار سال هم بگذره  منتظر کسی هستی که فکرت رو روحت رو عاشق بشه نه جسمت رو به همین خاطره که لزومی نمی بینی هزار قلم آرایش کنی ، لزومی نمی بینی توی کلاسی که تو فقط چادر سر میکنی همرنگ جماعت بشی و چادرت رو برداری ،توی زمونه ای که بیشتر دخترهاش به دوست پسر داشتن افتخار میکنن تو افتخارت این باشه که هنوز به مرد غریبه ای "تو " نگفته ای ،به نجابتت افتخار کنی توی دوره ای که خیلی ها از رابطه های ج ن س  ی شون راحت حرف میزنن و....

وقتی همه این حرفا را نتونی بگی ، وقتی مجبور باشی حرفها را تحمل کنی ، وقتی که  بعضی از این حرفها تموم وجودت رو آتیش بزنه وقتی زورت به ادمهای اطرافت نرسه یکروز می ای دق و دلی ات رو خالی می کنی روی این صفحه مجازی .میزنی خونه ات رو خراب می کنی .سکوت می کنی ...

من رفته بودم که برم ...برگشتم چون اینجا می تونم از رویاهام بنویسم حتی اگر بعضی ها رویاهام رو مسخره کنن .حتی اگر مردی که من می خوام وجود خارجی نداشته باشه.

   + گلبهار ; ۱٠:۱۱ ‎ب.ظ ; جمعه ۱٧ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

نیستم !

         تا اطلاع ثانوی

   + گلبهار ; ٤:٢٤ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

اشکهای آبکی !

دوباره تکیه ها علم شد ،دوباره عزادار شدیم ، دوباره حسین حسین می کنیم و به سر و صورت می زنیم.دوباره ...

دوباره همان آدمهای قبلی هستیم .بازهم دروغ می گوییم ، بازهم غیبت می کنیم .امام حسین در مقابل ظلم ایستاد .امام حسین مظلوم بود و ما ...ستمگران کوچک !

ستمگر کوچکی را می شناسم که مادر  7پسر است .هربار هرپسری عاشق شده ، جوانی کرده ،دلش لرزیده ،خواسته زن بگیرد مادر رفته خواستگاری ایراد گرفته : قدش کوتاه است ، دماغش بزرگ است ،پدرش فلان است و...

پسرها عطای زن گرفتن را به لقایش بخشیده اند .مادر خوشحال است که پسرهایش را برای خودش نگهداشته .مادر حتما امام حسین را خیلی دوست دارد ،گاهی حتی شاید نذری می دهد ،اشک میریزد و...

اما نمی داند ستمگر است .به نام مادر بودن ظلم می کند وامام حسین در مقابل ظلم ایستاد و شهید شد ....

   + گلبهار ; ٧:٥٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

وبلاگ زنانه نخون !

مشاهده یادداشت خصوصی

   + گلبهار ; ۱٢:٢٧ ‎ق.ظ ; جمعه ۱٠ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

خواب

تو را به خدا بگذارید
هر کسی هر چه دلش خواست
لااقل به خواب ببیند!

سید علی صالحی


   + گلبهار ; ۳:٠٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٩ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

با تشکر

"بدینوسیله مراتب تشکر و قدردانی خود را از یک "اتفاق خوب " که

امروزخود را به افتادن زد اعلام می دارم "

 

پ.ن: همچنین از 100نفری که هرروز تشریف میارن اینجا و بدون سرو صدا اینحا رو می خونن و میرن تشکر می کنم .بد نیست گاهی یه کلیک کنید روی این عبارت "دسترنج شما " و از خاموشی دربیاین .

بزن روشن شی !!

 

   + گلبهار ; ۸:٠٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٥ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

خورد توی ذوقم

بعد از مدت ها هوس کردم به جای عطر همیشگی ، اسپری بخرم .دو تا بیشتر پس پس نزده خواهری میگه :حشره کش گرفتی ؟

میگم بو به این قشنگی ! حشره کش چیه ....نیم ساعت بعد میپرسم :مامان حشره کش زدی ؟

خواهری میگه :بوی اسپری خودته .میگم نه شما حشره کش زدین به من نمی گین !تورو خدا الکی هم شده بگین حشره کش زدین من دلم نسوزه !!

اینم عکس حشره کش نیشخند ببخشید اسپری من !

+ اسم عطر یا اسپری یا ادکلنی که دوست دارین رو بگین لطفا !

   + گلبهار ; ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ ; شنبه ٤ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()

چیزی که زنها می خواهند

چهل نامه کوتاه به همسر آینده ام :نامه دوازدهم 

"به خدا شناختن ما زنها کار ساده ای ست .اونقدر ها سخت نیست که شما مردها بگویید :زنها را فقط خدا می شناسد و بس .کافیست بروی کتابخانه سراغ کتابهای روانشناسی را بگیری ،برنامه های روانشناسی تلویزیون رو نگاه کنی ،سخنرانی گوش بدهی و...

باربارا خانم از سر بیکاری و دلخوشی  " راز هایی درباره زنان " را ننوشته ، نوشته که شما مردها بگیرید بخوانید وگرنه ما که خودمان را میشناسیم ...

لازم نیست شعر های حافظ را از بر کنی یا شاهنامه بخوانی، از مولانا سر در بیاوری فقط و فقط جان هرکسی که دوست داری برای یک بار هم که شده این جور کتابها را بخوان .نخوانی میشوی مثل آقای "د" که توی جلسه اول خواستگاری پرسید :شما سرد مزاجی یا گرم مزاج ؟

سوال از این مسخره تر نبود ؟ چرا فکر کرده بود زنها شبیه مردها هستند ،که اولویت اول زندگی برای آنها آن کلمه سه حرفی مبتذل "س ک س" باشد .یا چرا بعضی مردها فکر می کنند سه حرفی های دیگر مثل "پول " ، "کار " ،"تیپ" و...برای زنها در اولویت است . 

کتاب نخوانی زنها را نشناسی هیچ وقت نمی فهمی زنها مردها را نه به خاطر این سه حرفی ها و نه چند حرفی های دیگر می خواهند .زنها در وجود مردها دنبال سه حرفی قشنگی  هستند به نام "قلب "

 زنها قلب یک مرد را می خواهند "

   + گلبهار ; ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ آبان ۱۳٩٢
comment نظرات ()