زندگی می بافم

کاش گوشه‌ای را که سهم توست زیباتر از آنچه باید ببافی!!!

با موهای خودت بیا !

چهل نامه کوتاه به همسرآینده ام :نامه دهم 

"نمی گویم همین فردا بیا خواستگاری یا هفته دیگر .می خواهی یک ماه دیگر بیا ، دو ماه یا اصلا یک سال دیگر ....اصلا هر وقت دلت خواست بیا .ولی روزی که آمدی خواستگاری با موهای خودت بیا !!مبادا مو کاشته باشی ! مبادا کچل شده باشی !!تورو خدا مواظب موهایت باش !!"

                       

   + گلبهار ; ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٩ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

دلم زیارت می خواد

"منتظر یه اشاره ام 

هرچی که دارم بذارم 

دلمو زیارت بیارم ....."

منی که تا حالا طلبیده نشدم به همه مشهد رفته ها حسودی می کنم .به همه اونایی که زیر سایه امام رضا(ع) توی حرمش نفس کشیدند و آقا به حرفاشون گوش کرد ،درد  دلاشون رو شنید ،اشک هاشون رو خرید ،به دلشون قوت داد که برو ...خیالت راحت ...من ضامنم !

   + گلبهار ; ۳:٤٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

و خدایی که در این نزدیکی ست

"و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب "

یک طرف این معادله که من باشم همیشه می لنگد.همیشه کم می اورم همیشه کوتاهی می کنم اما طرف دیگر...مهربانی اش نمی گذارد کوتاهی و کم کاری من دیده شود یک وقتهایی حضورش را مثل یک نسیم که روی پوست می غلتد حس می کنم خیلی نزدیک خیلی نزدیکتر از رگ گردن به من.مثل امروز که خداچشم دوخت به لبهای من و آرزویی که در قلبم منتظر اجابت بود ....

پ.ن:خدایا ! بعضی وقت ها بدون اینکه زجرمان بدهی سورپرایزمان می کنی تاباد چنین بادا!لبخند

   + گلبهار ; ٤:٢٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٤ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

درس خوان میشویم !

دوباره کتابها رو از کتابخونه آورده ام پایین و ریخته ام دور و بر خودم .به قول مامان دوباه "قر"درس خوندنم گرفته .یه روز قر آشپزی ام می گیره .دایم توی این سایت و اون سایت دنبال غذاهای جدید می گردم یا کتاب اشپزی تو دستمه .قر کتاب خوندن که بگیره هرچی اسم کتاب می شنوم فوری دانلودش می کنم و میریزم توی گوشی و ان شاءالله  "یه روز "که معلوم نیست کی باشه بالاخره می خونمشون !

جمعه ها قر خانوم خونه بودن می آد سراغم .از صبح شروع می کنم به گرد گیری و جارو کشیدن و بردن وسایل اضافه توی انباری . به قول مامان: "بازمن بیچاره شدم از فردا سراغ هرچی رو بگیرم میگی بردمش انباری "

حالا هم دور دور درس خواندن است .اینکه روی مُد چه کاری باشم بستگی داره به اینکه با کی حرف زده باشم و چی شنیده باشم .همه می دونن روزی که با "ح"یکی از همکلاسی های دانشگاهی حرف بزنم از فرداش کتابهای درسی توی اتاق ولو میشن و بعد از چند روز که اثرات حرفای "ح "ته نشین میشه دوباره چیده میشن توی کتابخونه .

الان هم از همین تریبون اعلام می کنم اگر بچه خوبی باشم و به درس خوندن ادامه بدم برای خودم یه هدیه خوب می خرم !!

شما اگه بخواین به خودتون کادو بدین چی می دین ؟!

   + گلبهار ; ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٤ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

حال دلم خوب نیست .

شاید بیماری های روحی و جسمی در هم تلفیق شدن این روزها .مثل تلفیق موسیقی سنتی و پاپ .احتمالا اینطوریه .چون من همزمان با سرماخوردگی دچار افسردگی هم شدم به گمانم .حالا سرماخوردگی دو تا فین فین داره و چندتا عطسه و مخلفات دیگه ولی این بیماری روحی چی ؟

اینکه دوست داری همش بخوابی .دوست داری دنیا یه کلید استپ داشته باشه ،شده برای چند لحظه همه چیز متوقف بشه .منظر هیچ اتفاق خاصی توی زندگی ات نیستی نه منتظر اعلام نتایج دانشگاهی ،نه منتظر اومدن یه مسافر نه لحظه شماری می کنی برای خریدن یه ماشین یا هرچیز دیگه ...

این روز ها همه ش از خودم میپرسم من به خاطر چی زنده ام ؟دچار یاس فلسفی شده ام .شاید هم حال و هوای پاییز اینطوری ام کرده .

شما احیانا دچار این یاس های فلسفی نمیشین ؟

   + گلبهار ; ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٠ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

علت مرگ:موچین!

توصیه ایمنی برای مادرها :

1-از استعمال آلات و ادوات بهداشتی مانند موچین ،بند،اپی لیدی و...در پیش چشم کودک خود اکیدا خودداری فرمایید .

2-در صورت مشاهده اتفاقی ،درخصوص موارد کاربرد آن وسیله بطور دقیق کودک خود را شیر فهم نمایید .

3-اگر حیوان خانگی در منزل دارید کلاس توجیهی برای کودک خود گذاشته و تفاوت های خود به عنوان یک زن و آن موجود زبان بسته را با ذکر جزییات! به کودک خود بیان نمایید  

 عواقب عدم رعایت توصیه های فوق :

 جوجه اردکی توسط پسر بچه 8ساله ای به قتل رسید .علت مرگ :کنده شدن پوست و پربه وسیله موچین !!

این داستان واقعی ست.                                                           

   + گلبهار ; ۸:۱٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٩ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

تنهایی هایت را نگهدار

 

"صبر کردن گاهی معجزه میکند

تنهایی هایتان را پیش فروش نکنید

فصل اش که برسد به قیمت میخرند..."

   + گلبهار ; ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٧ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

اسمم رو دوست ندارم

مشاهده یادداشت خصوصی

ادامه مطلب
   + گلبهار ; ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

دیر کرده ا ی

چهل نامه کوتاه به همسر آینده ام :نامه نهم 

"این روز ها حوصله خودم را هم ندارم چه برسد به تو که اگر ببینمت ...به تو که گذاشته ای بعد از 20و چند سال آمده ای ...روز های مدرسه نیامدی ان وقتهایی که بچه های کلاس درباره نامزد و دوست پسر و عاشق و معشوقشان وراجی می کردند و نامه عاشقانه هایشان را به رخ هم می کشیدن ان موقع تو نبودی ...وقتی دانشگاه قبول شدم نبودی که قلبم تند بزند  برای دادن خبر قبولی به تو و ذوق کردن هایت  و  تبریک شیرین از طرف تو و...(سانسور! ) ...روزهای تولد مرا سرد و بیروح کردی به خاطر جای خالی کادویی که ندانم چیست و دل دل کنم به خاطر باز کردنش ...تو باعث شدی من طعم شیرین  داشتن گوشی را حس نکنم وقتی که قرار نبود اس ام اسی از تو داشته باشم ...

این روز ها حوصله خودم را هم ندارم چه برسد به تو که خیلی دیر قرار است بیایی .تو که تمام روز های خوب مرا تک نفره کردی.."

شد به وبلاگستان .

   + گلبهار ; ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

نذر

تمام خنده هایم را نذر کرده ام
تا تو همان باشی که صبح یکی از روزهای خدا
عطر دستهایت ،
                                      دلتنگی ام را به باد می سپارد...                                                                                         

                                               "سید علی صالحی "

      

   + گلبهار ; ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۸ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

مردهای قصه ها

"بربادرفته" رو خوندین ؟ مگه میشه دختر باشی و بربادرفته رو نخونده باشی . هرچند اتفاقات تاریخی هم داره ولی به نظرم قشنگترین عاشقانه دنیاست .دختر که باشی رمان عاشقانه هم که بخونی میشینی توی رویاهات یه قصر میسازی با یه شاهزاده که می تونه شبیه یکی از شخصیت های رمان ها باشه .فکر می کنی دیر یا زود مردی پیداش میشه که برات شاخه های ساقه بلند رز سرخ میاره ،زیر پنجره ات ساعت ها منتظر می مونه تا تورو ببینه  _حالا ممکنه غصه ات هم بگیره که اتاق من که پنجره نداره !_هرکسی بهت نگاه چپ کنه باهاش دعوا می کنه و به خاطر تو ممکنه زخم و زیلی هم بشه و...

بزرگتر که میشی ،می فهمی اگه مردی هست غریزه جن .سی هم باهاش هست  که ممکنه به خاطر رفع این غریزه تورو بخواد ،چیزی به نام پول هست که می تونه اولویت اول و دوم یه مرد باشه ،می فهمی مردها ممکنه در ان واحد عاشق جند نفر مثل تو باشن ،بعد تازه می فهمی چرا تعداد رمان نویس های زن زیاده .چرا زنها اینقدر رویا بافی می کنن ؟

می فهمی آدمها توی رویاهاشون -توی کتاباشون -دنیایی رو می سازن که آرزو شو دارن .که ازش محرومن .مردهای قصه از روی هیچ مردی توی دنیای واقعی کپی برداری نشدن .مردهای قصه ها وجود خارجی ندارن .

شاهزاده رویاهای من "رت باتلر "بود .یه مرد مغرور ،خوش قیافه ، زن باز !! و کسی که عاشقانه اسکارلت رو دوست داشت .

پ.ن:1-می ترسم از رت باتلر فقط گزینه سومی نصیب من بشه (آیکون خدایا به تو پناه میبرم !)

پ.ن:2-نمی دونم اگه روزی دختر داشته باشم اجازه میدهم که این کتابها رو بخونه ؟

   + گلبهار ; ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٤ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()

بازی کاملا وبلاگی !

وبلاگ نوشتن مثل اجرای تئاتر می مونه .روی صحنه وبلاگ بخشی از زندگی ،عقاید و احساساتت رو به نمایش عمومی میذاری .هیچ بازیگری نمی تونه بگه برای دل خودش اجرا می کنه .ته نگاه بازیگر_ وبلاگ نویس _به تماشاچی ها دوخته شده تا عکس العمل اونا رو ببینه به لبخندی ،اشکی ، دست و جیغ و هورایی و یا هووو کردنی ! 

وبلاگ نویس هم به این لبخند ها ،دست ها ،همراهی کردن در اشکها و غصه ها و حتی به هو کردن ها نیاز داره .دلش غنج میره وقتی ببینه روزی 60-70نفر می ان و نمایش زنده زندگی اش رو می بینن ولی ...همراهی نکردن با این نمایش خیلی ناامید کننده است .حتی یه  لبخندو یا ناراحتهم برای وبلاگ نویس نشانه خوبیه .حتی اگه حوصله نوشتن ندارین ولی حتی شده با این ایکون ها هم حضورتون رو اعلام کنید .نه فقط  توی اینجا هر نمایشی _وبلاگی -که به دیدنش رفتین !

                                                ******

شاید بشه اسمش رو گذاشت بازی وبلاگی یا هر چی که دوست دارین. به عنوان یه پیشنهاد به مناسبت 9شهریور روز وبلاگ دوستایی که وبلاگ دارن از دوستاشون بنویسن از وبلاگهایی که هر روز  بهشون سر می زنن  اینطوری وبلاگ های خوب به بقیه معرفی می شه .بقیه هم توی کامنت ها بگن به کدوم وبلاگ همیشه سر می زنن .از خودم شروع می کنم :

1- وبلاگ مریمی که به نظرم مثل صندوقچه قدیمی مادر بزرگ ها می مونه دوست داری همیشه بری سر وقتش چون می دونی چیز های جالبی توش هست .

2-پسر ترشیده که هیچ نسبتی با من نداره  نیشخندو خیلی خیلی طنزش رو دوست دارم .

3- لذت آشپزی مامان اینترنتی مننیشخند که ازش اشپزی یاد می گیرم .

4- بوی سیب میدهی دختر  : تازه پیداش کردم - سبک ادبی قشنگی داره .

5- بانوی بهمن ماه عزیز ،که دوستش دارم هم به خاطر خودش و هم به خاطر اینکه همسایه امام رضاست .

5- اردیبهشتی تمام عیار :تازه باهاش اشنا شدم ولی کل آرشیوش رو خوندم .

6- تلاش یه زن برای لیلی بودن :تو فقط لیلی باش که گاهی اوقات دلم می خواد ازدواج کنم فقط به خاطر اینکه توصیه های مهتابی اش رو توی زندگی مشترک اجرا کنم !

و...بقیه اش رو شما بگین .

   + گلبهار ; ٤:٢٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳ شهریور ۱۳٩٢
comment نظرات ()