زندگی می بافم

کاش گوشه‌ای را که سهم توست زیباتر از آنچه باید ببافی!!!

سوالات خواستگاری

"در خواستگاری هایت سعی کن اول چیزهایی که برای تو مهم هستند را بپرسی نه سوالهای کتاب ها و سخنرانی ها و سمینار ها را ... "

این رو از اینجا خوندم .وقتی خوندم کلی خندیدم .یاد یکی از خواستگارام افتادم که قرار بود توی یه دوره با اس ام اس و تلفنی سوالامون رو از هم بپرسیم به خاطر دوری راه نمیشد دیدار حضوری داشته باشیم .سوالای این آقا از دو حالت خارج نبود یا خیلی بچه گانه بود یا ...مثلا این سوال که گروه خونی شما چیست ؟نیشخند.آخه پسر خوب گروه خونی به چه درد تو میخوره؟بعد اونقدر غر زدم به سرش که این سوالا چیه تو می پرسی ،سوالاش عوض شد بهتر شد ولی عیبش این بود که سوالا رو از سایت گرفته بود اما اونقدر خلاقیت نداشت که حداقل یه تغییراتی بده تا معلوم نشه مال خودش نیست .حتی جمله بندی و علامت سوالا و ویرگولش هم مثل نسخه اینترنتی اش بود .

   + گلبهار ; ۱:٠٥ ‎ب.ظ ; جمعه ۳۱ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

عاشقانه نویس نسل ما رفت

اولین کتاب عاشقانه ای که خواندم مال او بود به خاطر همین حالا و با وجودی که دیگه از رمان های زنانه و به قولی دختر دبیرستانی ها بدم می آد ولی نمی تونم باز هم از کنار کتابی که نام او به عنوان نویسنده اش نوشته شده  بی تفاوت بگذرم .آدم ها و عشق هایی که خلق می کرد هر چند خیلی آرمان گرایانه بود ولی حرف اول رو پاکی میزد پاکی آدم ها و عشق هاشون .اولین کتابی که ازش خوندم "بازگشت به خوشبختی "بود که مثل یه کتاب ممنوعه که جلدش روزنامه پیچ شده بود دست به دست توی مدرسه چرخیده بود و رسیده بود به من و من کتاب رو قورت دادم !!هنوزم که هنوزه دوست دارم بخونمش .وبهترین کتابش "پنجره"

 "  

   + گلبهار ; ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

صعود

وقتی تیم ملی ایران بدون هیچ اماو  اگر و ورد و جادویی صعود می کنه به جام جهانی بعید

نیست من هم امسال بدون اماو اگر به خانه شوهر صعود کنم !!

   + گلبهار ; ۸:٠٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

وعده و وعید

خدارا شکر که اقای روحانی قرار نیست چیزی به سفره های ما اضافه کنه چون اون دوره قرار بود نفت بیاد سر سفره هامون ولی بوی نفت خیلی اذیتمون کرد سرسفره مجبور شدیم کلا سفره رو جمع کنیم .نیشخند

   + گلبهار ; ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٧ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

تبریک بنفش

زیاد آدم سیاسی نیستم اهل هیچ حزب و گروهی هم نیستم .این دوره با اینکه دوست داشتم به روحانی رای بدم ولی به خاطر یه سری مسائل نظرم عوض شد دوره قبل به موسوی رای دادم .حالا یه سوال بزرگ توی ذهنم نقش بسته .همه کسایی که دوره قبل گفتن توی انتخابات تقلب شده الان این حق رو به طرفدارای کاندیداهای دیگه میدن که بگن تقلب شده ؟!

درسته که طرفدارای قالیباف فردا بریزن توی خیابون که "رای ما رو پس بدین "

صرف نظر از اینکه اون دوره تقلبی شد یا نه ،فکر میکنم  الان اون ادمها به زشتی کارشون بیشتر پی می برن .روحیه دموکراتیک داشتن یعنی تن دادن به رای اکثریت .

به آقای روحانی و هوادارانشون تبریک می گم ،خیلی امیدوارم که وضع خوب بشه .

پ.ن:حالا چرا بنفش؟!

   + گلبهار ; ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

زرنگ باش مامان !

داریم فیلم "اینجا بدون من " رو میبینیم .داستان فیلم از این قرار است که زنی به نام .....(اسمش رو نمی دونم ) با بازی معتمد آریا یه دختر معلول داره و این دختر یه روز به مادرش می گه مامان ! من از یه پسری خوشم اومده .مامانه هم پرسان پرسان می فهمه این پسره دوست پسرشه .بنابراین عزمش رو جمع می کنه و آستین های همت رو میزنه بالا و پسره رو دعوت میکنه خونه و محیط رو جوری فراهم میکنه که دخترش با پسره تنها بشن و دل بدن و قلوه بگیرن و...خیلی داستان تلخی داره .خیلی قشنگ تنهایی ادمهارو به تصویر کشیده ...

این فیلم رو که دیدم  با خنده می گم :مامان من از یه پسری خوشم اومده !!

همین همسایه جدید که اومده یه پسر!!داره خیلی زود قبل از اینکه زنهای دیگه تورشون کنن دست بکار شو .دعوتشون کن خونه ،با مامان پسره گرم بگیر .آش نذری بپز مثلا بده به من توی کاسه چینی (یه بار مصرف نباشه ها !!) ببرم بدم بهشون و حتما هماهنگ کن پسره درو باز کنه .اون هم که خب حتما بلده که توی ظرف گل بذاره برای من ...منم که از سر کار می ام خونه الکی بگم کلیدم رو جا گذاشتم و پسره بپره از روی دیوار برام درو بازکن ... یاد بگیر مامان من .این فیلم های اموزشی رو برای شما گذاشتند.

پ.ن:صابر ابر بازیگر نقش برادر دختره یه جای فیلم می گه :الان پسرای سالم نمیرن دخترای سالم رو بگیرن ..راست می گه ها !!

   + گلبهار ; ٦:٤٦ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٤ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

یعنی چی خب؟

وقتی میرم آمار وبم رو ببینم اولین چیز که نظرم رو جلب می کنه اینه که ببینم با جستجوی چه کلمه ای بازدید کننده وارد وبلاگ من شده .این از همه جالب بود :

چرا شهرستانی ها زشت  هستند ؟!!! 

من رو می گی شدم این شکلی :{#emotions_dlg.e12}

   + گلبهار ; ٦:٥۳ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

ختم سوره واقعه

از امام سجاد (ع) نقل شده است که: اگر اول ماه (قمری)، روز دوشنبه بود، از روز اول تا چهاردهم، سوره‌ی واقعه خوانده شود و مقدار خواندن هر روز به تعداد شماره‌ی روزهاست به این شکل که در روز اول،یک مرتبه، در روز دوم، دو مرتبه و ... تا در روز چهاردهم، چهارده مرتبه خوانده می‌شود.

بعد از اتمام خواندن سوره‌ی مبارکه واقعه در هر روز، این دعا نیز خوانده شود:

اَللّهُمَّ اِنْ کانَ رِزْقی فِی السَّماءِ فَأنْزِلْهُ

وَ اِنْ کانَ فِی الْاَرْضِ فَأخْرِجْهُ

وَ اِنْ کانَ بَعیداً فَقَرِّبْهُ

 وَ اِنْ کانَ قَریباً فَیَسِّرْهُ

 وُ اِنْ کانَ قَلیلاً فَکَثِّرْهُ

 وَ اِنْ کانَ کَثیراً فَبارِکْ لی فیهِ

 وَ أرْسِلْهُ عَلی اَیْدی خِیارِ خَلْقِکَ وَ لا تُحْوِجْنی اِلی شِرارِ خَلْقک

 وَ اِنْ لَمْ یَکُنْ فَکَوِّنْهُ بکِیْنُونِیَّتِکَ وَ وَحْدانِیَّتِکَ

 اَللّهُمَّ انْقُلْهُ اِلَیََّ حَیْثُ اَکُونُ وَ لا تَنْقُلْنی اِلَیْهِ یَکُونُ

 اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَِیْءٍ قَدیرٌ

 یا حَیُّ یا قَیُّومُ، یا واحِدُ یا مَجیدُ، یا بَرُّ یا رَحیمُ یا غَنیُّ، صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ تَمِّمْ عَلَیْنا نِعْمَتَکَ وَ هَنِّئْنا کَرامَتَکَ وَ اَلْبسْنا عافیَتَکَ .»

 و در هر پنجشنبه‌ای که در این میان اول تا چهاردهم، قرار دارد این دعا خوانده شود:

یا ماجِدُ ، یا واحِدُ ، یا جَوادُ ، یا حلیمُ ، یا حَنّانُ ، یا مَنّانُ ، یا کَریمُ اَسْألُک تُحْفَةً مِنْ تحَفِکَ تَلُمُّ بها شَعْثی وَ تَقْضی بها دَیْنی وَ تُصْلِحُ بها شَأنی برَحْمْتِکَ یا سَیِّدی

 

   + گلبهار ; ٧:٢۳ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

کاندید شهر

این روزها در و دیوار شهرمون رو که نگاه می کنم پر از عکسه .بیشترشون رو می شناسم و در تعجبم به پشتوانه کدوم سابقه و کدوم تحصیلات و فکر اومدن کاندید شورای شهر شدن ،به قولی هر کس از ننه اش قهر کرده اومده کاندید شده .حتما یه خبرایی هست حتما احساس خطر کردن .سوزش سرمای زمستان  رو احساس کردن لابد ! شوق خدمت بی تابشون کرده که کلی دارن خرج می کنن و  بنر و پوستر چاپ کردن .بعضی هاشون الان خدا را بنده نیستند وای به روزی که ...

با خواهری درباره یکی از کاندیداهای  شهرمون حرف می زنیم میگه فلانی که دامپزشکه چه ربطی به شهر و شورا داره ؟می گه :نکنه همه ماها رو به چشم گاو و گوسفند ببینه ،دامپزشکه دیگه.

می گم :این که خوبه من می ترسم نکنه دراز گوش فرضمون کنه !!

پ.ن:از الان تو فکر اینم که 4سال دیگه کاندید بشم .

   + گلبهار ; ٧:٢٢ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

من چند سالمه ؟

مشاهده یادداشت خصوصی

   + گلبهار ; ٦:۳٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

عقده ای شدم رفت !

یه شوهرم نداریم عکس پروفایل مون رو عوض کنیم به جاش عکس دو تا دست و حلقه و  این چیزها بذاریم و پایینش هم ان یکاد بنویسیم نکنه چشم مون بزننن !

یه شوهرم نداریم داستان عشق و عاشقی و وخواستگاری اول  و دوم و...و  عقد و بله برون و عروسی و ماه عسل و......را بنویسم خلایق بیان بخونن و هی حسرت زندگی ما رو بخورن .

یه شوهرم نداریم اسم وبلاگ مون رو عوض کنیم بذاریم دخی ترشیده و همسری و تمام مطالبش رو رمز بذاریم و رمزش رو به کسی ندیم و فقط خودمون دو تا بخونیم !!نیشخند

   + گلبهار ; ٥:٥۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

از خدا چی بخوایم ؟

"و از گنجینه های رحمت او چیزهایی را درخواست کن که جز او کسی نمیتواند عطا کند مانند عمر بیشتر ، تندرستی بدن و گشایش در روزی .

هرگز ار تاخیر دعا ناامید مباش ، ...گاهی درخواست می کنی اما پاسخ داده نمی شود ،زیرا بهتر از آنچه خواستی به زودی یا در وقت مشخص به تو خواهد بخشید ..."

نامه 31نهج البلاغه

پ.ن:نهج البلاغه خیلی قشنگه .چند وقتی از کتابخانه اوردمش بیرون و شروع کردم به خوندش .

   + گلبهار ; ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

داستان آشنایی و ازدواج

هر وقت کسی ازدواج می کنه اولین سوالی که تو ذهنم شکل میگیره ومطرحش می کنم اینه که چطور باهم آشنا شدن ؟برام جالبه که سرنوشت دو تا آدم یه جوری رقم می خوره که در یک لحظه مشخص همدیگرو می بینن و ....من عشق توی یک نگاه رو باور ندارم یعنی فکر نمی کنم عشق ثابتی  باشه .دوستی های بی پایه و اساس رو هم قبول ندارم .طرف با ده نفر دوست می شه تا بعد شناخت پیدا کنه و ازدواج کنن در حالی که به نظر من اگه قراره رابطه ای قبل از ازدواج باشه قبل از اون اول طرفین باید شرایط همدیگرو بدونن و اگه مشابهت هایی داشتند برای آشنایی بیشتر باهم رابطه بر قرار کنند .

ازدواج سنتی هم با اینکه همه ازش بد می گن و کمتر کسی دوست داره اینطوری ازدواج کنه ولی نمی دونم چرا توی دور و اطراف خودم هر ازدواج موفقی می بینم سنتی بوده .

******************

اگر متاهلین داستان آشنایی تون رو بگین اگر هم مجرد هستین جالب ترین داستان آشنایی که شنیدین رو بگین و اینکه دوست دارین چطوری ازدواج کنید .

یه داستان جالب مربوط به یکی از دوستامه که وقتی دبیرستانی بوده با دخترهای فامیل توی حیاط آب بازی می کردن و اتفاقا این دوستم مجبور می شه بره کوچه و دوستاش هم نامردی نمی کنن و درو روش می ببندن .شوهر آینده اش هم همونجا اون رو با طره های افشان مو و در هیبت یه موش آب کشیده میبینه و عاشقش می شه .قلب

 

   + گلبهار ; ٤:۳٠ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

یه شوهرم نداریم !

یه شوهرم نداریم وقتی گند می زنیم به امتحانات و سر جلسه مغزمان هنگ می کند (از بس که خوانده ایم!! )دلداریمان بدهد و بگوید :ناراحت نباش نمره می آری !

وبعدبگوید :امتحانات خیلی بهت  فشار آورده ،رنگ به روت نمونده !موافقی بریم سفر؟ 

پ.ن:شوهر که نداریم ولی دلمان یک سفر درست و حسابی می خواد . 

   + گلبهار ; ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

از اون حرفها !

اُسکار وایلد :

«برای مجردها باید مالیات سنگینی مقرر شود چون این انصاف نیست که بعضی ها شادتر از بقیه زندگی کنند!»

   + گلبهار ; ٧:٢٤ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()

حق با شماست

یاد پدر افتادم که می‌گفت: “نه با کسی بحث کن، نه از کسی انتقاد کن. هر کی هر چی گفت بگو حق با شماست و خودت را خلاص کن. آدم‌ها که عقیده‌ات را می‌پرسند، نظرت را نمی‌خواهند. می‌خواهند با عقیده‌ی خودشان موافقت کنی. بحث کردن با آدم‌ها بی‌فایده است.”

پ.ن:خیلی خیلی موافقم با حرف نویسنده .خیلی جاها توی زندگی از بحث های بی فایده با دیگران ضربه دیده ام کاش عادت کنیم که با دیگران بحث نکنیم .

   + گلبهار ; ٦:٢۳ ‎ب.ظ ; شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢
comment نظرات ()