زندگی می بافم

کاش گوشه‌ای را که سهم توست زیباتر از آنچه باید ببافی!!!

زن که باشی

دست خودت نیست
زن که باشی
گاهی دوست داری
تکیه بدهی...پناه ببری...ضعیف باشی
دست خودت نیست
.....زن که باشی
گه گاه حریصانه بو میکنی دستهایت را
شاید عطر تلخ و گس مردانه اش
لا به لای انگشتانت باقی مانده باشد
دست خودت نیست
زن که باشی
گاهی رهایش می کنی و پشت سرش آب می ریزی
و قناعت می کنی به رویای حضورش
به این امید که او خوشبخت باشد
دست خودت نیست
زن که باشی...

از چیزی که می ترسیدیم سرمون اومد .تو پست التماس دعا در موردش گفته بودم .تو این شرایط واقعا جای خالی دست های مردونه ای رو حس می کنم که تو گرفتن این بار سنگین کمکم  کنه .

   + گلبهار ; ۸:۳٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۳٠ آذر ۱۳٩۱
comment نظرات ()

یادتونه ؟!

نوستالژی یعنی آدمها به خاطرات گذشته شون علاقه زیادی داشته باشند .حالا اگه این خاطرات از جنس کودکی هاشون باشه که دیگه هیچی !!

ما بچه های دهه شصت نوستالژی های زیادی  از کودکی هامون داریم که بیشتر اونها  گره خورده به تلویزیون و کارتون ها و برنامه های اون موقع .شاید به این دلیل که اون موقع در دسترس ترین و ارزان ترین تفریح و سرگرمی برای ما تلویزیون اغلب سیاه و سفید مان بود .

کتاب یادتونه مخصوص ما بچه های دهه شصت به بازار اومده و پرفروش هم بوده .من که تهران نیستم این کتاب رو بخرم  ولی شما حتما بخرین و اگه خواستین یکی هم برای من بخرین به عنوان هدیه نیشخند اگه جلدش رو ببینین که مثل من اشکتون در میآد  چه برسه به صفحات داخلی اش !

                                                  

   + گلبهار ; ٩:۳٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٥ آذر ۱۳٩۱
comment نظرات ()

دخی خانه دار می شود

وقتی توی یه جمع زنانه هستی و یکی می گه :پسرم گلاب به روتون شبا جاش رو خیس می کنه اون وقت یه دختر دبیرستانی شروع می کنه چند تا روش مختلف برای درمان شب ادراری اون بچه می گه و دهن همه من جمله خودت باز می مونه اون وقته که می بینی شاید یکی از دلایل ترشیدگی دختران این باشد :خانه دار نبودن !!

من و امثال من که سرمون فقط و فقط توی کتاب بوده و البته که درس و کتاب  و این مزخرفات همه  چیز توش هست به جز آموزش زندگی .  آشپزی و خانه داری هم یکی از مهارت های مهم زندگیه .

منم که کلا آدم جو گیری هستم پس دخی خانه دار می شود !هوراآآآآآقهقهه

برای نمونه هم چون داشتم توی اینترنت دنبال راه درمانی برای این سرفه لعنتی که بعد از سرماخوردگی دامنم رو گرفته و ولم نمی کنه می گشتم  رسیدم به یه وبلاگ با عنوان لذت آشپزی و این مطلب که در مورد خواص شلغمه .شما هم اگه سرما خوردین بهتره این روش و امتحان کنید .

   + گلبهار ; ۸:٢۱ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٩ آذر ۱۳٩۱
comment نظرات ()

خسته ام

این روزها یه جورایی خیلی خسته ام .زمستون که می شه این حس بد به سراغم می آد که کاش می شد سرکار نمیرفتم و خونه می موندم .بدترین کار اینه که تو یه هوای سرد و احیانا برفی (می گم احیانا چون دیگه جندساله خیلی کم برف می آد )از یه اتاق گرم  مجبور بشی بیرون بیای و بری سرکار .

زمستون بهونه است دلیل اصلی ایناست :قبل تر ها وقتی که خیلی ایده ال فکر می کردم دربرابر این کلمه که "بهترین جا برای یک زن خانه است "خیلی زود جبهه می گرفتم گه مگه زنها چی از مردها کم دارن که باید بشینن کنج خونه ؟

کار من تقریبا کلاس بالایی داره یعنی یه محیط اداری و شاخص داره ولی چیزی که عذابم می ده برخورد با مراجعین مخصوصا از نوع مردش هست  .مردهایی که گاهی اوقات انقدر مودب اند که حال آدم رو بهم میزنن و مخلوطی از هیز بودن در رفتارشون مشاهده می شه و مردهایی که گاهی اوقات  به خودشون اجازه میدن هر رفتاری با یه خانم داشته باشن .فکرش رو بکنین توی یه خونه بزرگ شده باشین که مردهای خانواده از گل نازک تر بهتون نگفته باشن ولی مجبور باشین جایی کار کنید که به خاطر پرستیژ کار باید در برابر هر نوع برخوردی سکوت کنید و دم نزنید . 

حالا فکر میکنم زنهایی که خونه دار هستند زندگی راحت تری دارن چون آقا بالاسر ندارن و مهمتر از همه یه ناز کش هم در اختیارشون هست .چشمک 

   + گلبهار ; ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٦ آذر ۱۳٩۱
comment نظرات ()